Swing Guitars 

Swing Guitars Kore Fabrikası

 

Swing Guitars piyasada yeni bir markadır fakat kısa geçmişine rağmen  şimdiden müzik camiasinde haklı bir üne kavuşmuş ve sürekli artan birçok temsilci edinmiştir. Swing ürün gamını sizlerin daha iyi seçim yapabilmesini sağlamak için sürekli genişletmekte ve geliştirmektedir.

Swing gitarları profesyoneller tarafından profesyoneller için üretilirler. Donanım seçiminden ağaç kombinasyonuna, manyetiklerden perde işçiliği ve son ayarlara kadar yapılan bütün işlemler Swing felsefesini ortaya koyar: “Ödün vermeden kalite.” Kamuoyu Swing felsefesini doğru bulmuş; Swing sadece 2 yıl içerisinde Kore’nin en çok satan gitar markası olmuştur.
 
Önemli olan sadece iyi ham madde ve hünerin birleşimi değildir., işinizi nasıl yaptığınız, küçük detayları mükemmelleştirmek için harcadığınız emek ve zamandır. Ekleyecek ve çıkaracak bir şey kalmayana kadar yapmak, bozmak, yeniden yapıp mükemmele ulaşmak çetin bir iştir. Her şey hazır olduğunda Swing modelleri kendilerini mükemmel detaylarıyla belli ederler; fakat Swing markası ürettiği hiçbir enstrümana ayrıcalık göstermeden aynı kalite üstünlüğünü sürdürmektedir. Kalite ve detaya verdiği önem Swing markasına diğer üreticilerin “hesaplı üretimlerinden” daha pahalıya mal olmaktadır. Swing markası çoğu detay için kestirme yollara başvurmaz, çünkü deneyimli müzisyenlerin bunların farkına kolaylıkla varabileceğini bilmektedir.
Swing Guitars Endonezya Fabrikası
Swing Guitars, Kore ve Endonezyada olmak üzere iki ana fabrikaya sahiptir.

Kore fabrikası 2001 yılında kurulmuş ve bu zamandan beri firmaya haklı ününü getiren yüksek kalite üretimine devam etmektedir. Fabrikada üretilen her bir gitarın seçilmiş hammadde ve özenli Kore işçiliği ile üretilmesi ile yakalanan başarı bugün de sürdürülmektedir. Swing Kore fabrikasında standard üretimlerin yanısıra Custom Shop gitarlar ve Blair Thornton, Jeff Watson gibi signature (imza) modeller üretilmektedir. 

Swing Guitars Endonezya fabrikası 2008 yılında Surabaya'da kurulmuştur. Kore fabrikasında günden güne artan talebin yetişmemesi üzerine kurulmasına karar verilen fabrikada Kore'den giden mühendisler tarafından oluşturulan süreçler ve öğretilen teknik beceriler ile halen yüksek adetlerde üretim yapılmaktadır. Üretimde kullanılan hammadde yine Swing Guitars'ın Kore'deki merkez ofisinden temin edilmekte ve üretimin her aşamasında yapılan kontrollerle her biri yüksek fiyat/performans oranına sahip ürünler ortaya çıkarılmaktadır.