Sadowsky NYC Serisi Elektro Gitarlar

 

Sadowsky Guitars, yıllar boyunca New York ve dünya çapında bir çok elektro ve bas gitarist ile çalışma sonucu ortaya çıkmış bir markadır. Sadowsky'e göre solid body enstrümanlarda tonu etkileyen en önemli faktör kullanılan ağacın akustik kalitesidir. Bir enstrüman akustik olarak ne kadar güzel tınlıyorsa, hangi manyetik-preamp-amfi kullanılırsa kullanılsın alınacak sonuç her zaman o kadar iyi olacaktır. Sadowsky enstrümanlarında kullanılan istisnasız tüm ağaçlar akustik rezonans, hafiflik ve görünüm açılarından dikkatlice seçilir.

Ağaç seçiminden sonra Sadowsky enstrümanları ince ve dayanıklı bir finish ve piyasada bulunan en yüksek kalitedeki komponentler kullanılarak tamamlanır. Manyetiklerimizin çoğu aynen onboard preamp'larımız gibi Sadowsky ekibi tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Tabii endorse edilen müzisyenler ile yapılan çalışmalar ve denenen yeni malzemelerle de sürekli geliştirme sürecine de devam edilmektedir.

Sadowsky elektro gitar modelleri küçültülmüş S-Style, full ölçek S-Style ya da T-Style gövde şeklinde sipariş edilebilir. Manyetik kombinasyonları olarak S/S/S, S/S/H ya da H/S/H tercih edilebilir.

Tüm gitarlarımızda son teknolojinin kullanıldığı gürültü engelleyici ve elektrostatik yalıtım mevcuttur ve onboard preamplar istenildiğinde tamamen devredışı kalacak şeklinde (full bypass) tasarlanmıştır.

 

Modeller ve Özellikleri

 

Vintage S-Style

Pickguardlı model alder (kızılağaç) ya da swamp ash (dişbudak) gövde, 3 x single coil ölçülerinde single ya da humcancelling (gürültüsüz) manyetikler, vintage tarzı köprü, opak ya da transparan finish şeklindedir. Ultra-Vintage S-Style full size gövde ölçüleri kullanır.
Pickguard olmayan modelde ise maple kaplama ağacı, S/S/H ya da H/S/H manyetikler, vintage ya da sadowsky tipi köprü, çeşitli sunburst ya da transparan finish şeklindedir.

 

Vintage T-Style

Swamp ash (dişbudak) gövde, Sadowsky single coil ya da Joe Barden T-Style manyetikler, naturel ya da transparan beyaz finish, vintage tarzı donanım, köprü, burgu, kontrol plakası ve pickguard konfigürasyonundadır.

 

Electric Nylon String

Bu model adından da anlaşılabileceği gibi solid gövde telecaster formunda fakat nylon tellerin kullanıldığı bir modeldir. Sadece nylon teller için biraz genişletilmiş ince bir sap profiline sahip bu modelde Sadowsky tarafından özel tasarlanmış eşik altı manyetiği yine özel tasarım Sadowsky preamp ile desteklenmektedir. Bu model halen Earl Klugh, Pat Metheny, Lee Ritenour, Gilberto Gil, John Abercrombie, John Scofield, Mike Stern, Mick Goodrick, ve Keith Richards gibi sanatçılar tarafından kullanılmaktadır.

sadowsky-stratsadowsky-telesadowsky-nylon