Sadowsky NYC Serisi Bas Gitarlar

 

Sadowsky Guitars, yıllar boyunca New York ve dünya çapında bir çok elektro ve bas gitarist ile çalışma sonucu ortaya çıkmış bir markadır. Sadowsky'e göre solid body enstrümanlarda tonu etkileyen en önemli faktör kullanılan ağacın akustik kalitesidir. Bir enstrüman akustik olarak ne kadar güzel tınlıyorsa, hangi manyetik-preamp-amfi kullanılırsa kullanılsın alınacak sonuç her zaman o kadar iyi olacaktır. Sadowsky enstrümanlarında kullanılan istisnasız tüm ağaçlar akustik rezonans, hafiflik ve görünüm açılarından dikkatlice seçilir.

Ağaç seçiminden sonra Sadowsky enstrümanları ince ve dayanıklı bir finish ve piyasada bulunan en yüksek kalitedeki komponentler kullanılarak tamamlanır. Manyetiklerimizin çoğu aynen onboard preamp'larımız gibi Sadowsky ekibi tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Tabii endorse edilen müzisyenler ile yapılan çalışmalar ve denenen yeni malzemelerle de sürekli geliştirme sürecine de devam edilmektedir.

Sadowsky bas gitarlar kontrol plakası yerine arka kaviteye sahip hafifçe ufaltılmış Jazz gövdeye sahiptir. 21 perdeye sahip klavye maple, morado veya diğer egzotik ağaçlar kullanılarak tamamlanabilir. Sadowsky bass modelleri istenirse ultra vintage modellerinde full size P ya da jazz şeklinde de sipariş edilebilir.

Sadowsky bas gitar modellerinde kullanılan özel tasarım manyetikler humcancelling (gürültüsüz) olmasının yanısıra vintage tarzı yapıyı da koruyarak üstün bir ton elde edilmesine olanak verir. Bu manyetikler sıkı alt frekanslar sayesinde miksi oldukça iyi keser, bunu özellikle geniş konser setuplarında daha iyi hissedersiniz. J/J ya da P/J konfigürasyonunda bulabileceğiniz bu manyetikleri safkan vintage Jazz şeklinde de temin edilebilir. Kullanılan aktif preamp üzerindeki bağımsız treble ve bass ton kontrolleri sırası ile  4 kHz ve 40 Hz frekans merkezlerine sahiptir. Marcus Miller tarafından bu preamp "bana Marcus Miller soundunu kazandırdı" şeklinde tanımlanmıştır.

Sadowsky Preamplar son derece güvenilir ve düşük gürültülü çalışma ile uzun pil ömrü sağlar.

sadowsky-basssadowsky-nyc-bass