Lakland Darryl Jones 4 / Darryl Jones 5

Miles Davis, Sting, Madonna, The Rolling Stones ve Peter Gabriel gibi müzik dünyasının ağır sikletleriyle çalışmaya alışmış Darryl Jones yeni bir bas yaptırmak için Lakland'e geldiğinde, bu ismin hakkını vermek gerekiyordu. Darryl Jones'un istediği bası hazırlamak için Lakland öncelikle uygun fiyatlı Skyline serisini seçti. Rolling Stones'un 2002 turnesine bu basla çıkan Darryl fazlasıyla memnun kalmıştı. Darry Jones modelinin gördüğü ilgiden memnun kalan Lakland daha sonra aynı basın Amerikan modelini de üretti.

Darryl Jones imzalı model ilk bakışta 44-60 modeline benziyor ancak eğimi daha fazla olan bu basta ayrıca alt kesik daha da derinleştirilerek yüksek perdelere kolay erişim sağlanmış. Darryl'in bizzat seçtiği bir çift LAKLAND manyetik herşeyi tamamlıyor.

Amerikan serisi Darryl Jones ile aynı manyetiğin kullanıldığı Skyline Darryl Jones modelleri Volume - Volume - Tone şeklindeki kontrollere sahip. Buna ek olarak beyaz veya şeffaf pickguard, blok şeklindeki klavye inlay'leri ve sap kenar çizgileri (neck bound) standard olarak sunulmaktadır. 

Donanım
Skyline serisinde Hipshot lisanslı açık tip Ultra Lite burgular kullanılmaktadır. Bu burgular incelen şaft sayesinde telleri aşağıya doğru bastırılarak sap ile kafa arasında daha az baskı oluşmasına olanak sağlar.Ultra lite burgular ayrıca hafiflik, denge ve dolayısıyla çalım rahatlığını beraberinde getirmektedir. Tercinize göre bas gitarınız bir adet hipshot bass Xtender ile de donatılabilir.

Lakland için Hipshot tarafından özel üretilmiş köprünün ise tüm parçaları (tel yatakları, vidalar, yaylar) paslanmaz çelikten yapılmış ve sağlam krom kaplı pirinç tabana oturtulmuştur. Böylelikle basınız ömrü boyunca paslanmanın önüne geçilir. Ayrıca tellerinizin köprüden veya gövdeden (String-thru) geçirilerek takılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 
Plek'lenmiş Sap
Lakland Luthiyeleri fret ve sap işlerini artık Plek teknolojisi kullanarak yapıyorlar. Temel olarak tarayıcı özellikli bir CAD/CAM makinesi olan PLEK, son derece kesin bir şekilde sapı tarayarak optimum çalım rahatlığına erişebilmesi için en uygun hale getiriyor. Böylece her gitar usta bir luthiyenin ince işçiliği ile işlenmiş bir keyif makinesine dönüşüyor. 

Satın Al
Lakland modelleri online satış sitemiz BAS-MARKET 'te

LAKLAND-DARRYL-JONES-4
 
 LAKLAND-DARRYL-JONES-5SKYLINE-DARRYL-JONES-4