Lakland 44-64 Custom "Duck Dunn"

Daha önce Lakland'ın Duck Dunn signature modeli olarak bilinen bu model artık 44-64 Custom adıyla üretilmektedir. Vintage Precision yapısındaki gövdesi ve ince sap profili ile standartların dışına çıkmak isteyenler için özel bir modeldir. Standard 44-64 serisine göre daha ince (1.5") üst eşik genişliğine sahip konik sap yapısı, klavyedeki sedef blok inlay'ler, gövde rengi sap uygulaması (matching headstock) ve sap kenar çizgileri (binding) gibi ekstra özelliklere sahiptir.

Amerikan serisi 44-64 Custom modelinde bulunan Amerikan üretimi Lakland Hybrid Spilt manyetiklerin kullanıldığı model Vol-Tone şeklindeki kontrolleri ile tam bir Vintage duruşa sahip!

 

Donanım
Skyline serisinde Hipshot lisanslı açık tip Ultra Lite burgular kullanılmaktadır. Bu burgular incelen şaft sayesinde telleri aşağıya doğru bastırılarak sap ile kafa arasında daha az baskı oluşmasına olanak sağlar.Ultra lite burgular ayrıca hafiflik, denge ve dolayısıyla çalım rahatlığını beraberinde getirmektedir. Tercinize göre bas gitarınız bir adet hipshot bass Xtender ile de donatılabilir.
Lakland için Hipshot tarafından özel üretilmiş köprünün ise tüm parçaları (tel yatakları, vidalar, yaylar) paslanmaz çelikten yapılmış ve sağlam krom kaplı pirinç tabana oturtulmuştur. Böylelikle basınız ömrü boyunca paslanmanın önüne geçilir. Ayrıca tellerinizin köprüden veya gövdeden (String-thru) geçirilerek takılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 

 
Plek'lenmiş Sap
Lakland Luthiyeleri fret ve sap işlerini artık Plek teknolojisi kullanarak yapıyorlar. Temel olarak tarayıcı özellikli bir CAD/CAM makinesi olan PLEK, son derece kesin bir şekilde sapı tarayarak optimum çalım rahatlığına erişebilmesi için en uygun hale getiriyor. Böylece her gitar usta bir luthiyenin ince işçiliği ile işlenmiş bir keyif makinesine dönüşüyor. 

Satın Al
Lakland modelleri online satış sitemiz BAS-MARKET 'te

LAKLAND-44-64-DUCK-DUNN
 
LAKLAND-44-64-CUSTOM