Lakland 44-60 / 55-60 "Joe Osborn"

Joe Osborn 1960 doğumlu orijinal basını 200'den fazla Top 40 pop, 400'den fazla Top 40 country şarkıda çaldıktan sonra, az rastlanır bir tarihi eser haline gelen enstrümanını emekliye ayırıp; Lakland'le birlikte aynı rahatlığı ve tonu üretecek imzalı serisinin tasarımı için çalıştı. Joe ile Lakland bir araya gelip, 60'lı yılların teknolojisini yeniden yaratmaya giriştiler.

İnce sap tasarımı, dar eşik, dengeli gövde, konsantrik ayar düğmelerinin üzerine günümüz teknolojisinin getirdiği grafit sap güçlendirici çubuklar, hatasız sap-gövde birleşimi ve LAKLAND pasif manyetikleri eklenince ortaya çağdaş bir klasik çıktı.

Amerikan serisi Joe Osborn modelleri ile aynı manyetiğin kullanıldığı Skyline modeli Volume - Volume - Tone şeklindeki kontrollere sahip.

Donanım
Skyline serisinde Hipshot lisanslı açık tip Ultra Lite burgular kullanılmaktadır. Bu burgular incelen şaft sayesinde telleri aşağıya doğru bastırılarak sap ile kafa arasında daha az baskı oluşmasına olanak sağlar.Ultra lite burgular ayrıca hafiflik, denge ve dolayısıyla çalım rahatlığını beraberinde getirmektedir. Tercinize göre bas gitarınız bir adet hipshot bass Xtender ile de donatılabilir.
Lakland için Hipshot tarafından özel üretilmiş köprünün ise tüm parçaları (tel yatakları, vidalar, yaylar) paslanmaz çelikten yapılmış ve sağlam krom kaplı pirinç tabana oturtulmuştur. Böylelikle basınız ömrü boyunca paslanmanın önüne geçilir. Ayrıca tellerinizin köprüden veya gövdeden (String-thru) geçirilerek takılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 

Plek'lenmiş Sap
Lakland Luthiyeleri fret ve sap işlerini artık Plek teknolojisi kullanarak yapıyorlar. Temel olarak tarayıcı özellikli bir CAD/CAM makinesi olan PLEK, son derece kesin bir şekilde sapı tarayarak optimum çalım rahatlığına erişebilmesi için en uygun hale getiriyor. Böylece her gitar usta bir luthiyenin ince işçiliği ile işlenmiş bir keyif makinesine dönüşüyor. 

Satın Al
Lakland modelleri online satış sitemiz BAS-MARKET 'te

LAKLAND-JOE-OSBORN
 
 
LAKLAND-44-60LAKLAND-55-60