Lakland 44-02 / Lakland 55-02 Deluxe

Lakland Skyline 44-02 (4 telli) ve 55-02 (5 telli) Deluxe modelleri geleneksel estetik anlayışına uygun yapısı size eski bir dost gibi gelecektir. Ancak geleneksel görünümünün altında, içeriğinde hem çağdaş hem klasik tonları bulunduran özgün bir tasarım yatmaktadır. Lakland 44-02 modeli standard şekilde 34" ölçek ve 20 mm ( .70")  tel aralığı ile gelirken 55-02 modeli ise 35" ölçek ve 19 mm ( .75") tel aralığı ile slap çalım için ekstra rahatlık sunmaktadır. Model adındaki Deluxe ifadesi gövde üzerindeki quilted maple kaplamadan dolayıdır,  bu güzel görsel detay dışında ağaç-işçilik-donanım açısından standard modellerinden farkı yoktur.
 
Elektronikler
Amerikan 44-94 ve 55-94 serileri ile tamamen aynı manyetik ve preamp (Lakland MM-J) kullanılan bu modellerde sap kısmında bir tek sarım (Single-coil) manyetik, köprü kısmında ise bir humbucker manyetik bulunduruyor. 3 yollu seçici ile köprüdeki humbucker manyetiği ayrı ayrı (coil tap) çalıştırabilmenin yanısıra Lakland LH3 Preamp - 3 band EQ ile geniş bir ton aralığı emrinizde. Dilerseniz Volume potunu çekerek pasif moda almanız da mümkün.
 
Donanım

Skyline serisinde Hipshot lisanslı açık tip Ultra Lite burgular kullanılmaktadır. Bu burgular incelen şaft sayesinde telleri aşağıya doğru bastırılarak sap ile kafa arasında daha az baskı oluşmasına olanak sağlar. Ultra lite burgular ayrıca hafiflik, denge ve dolayısıyla çalım rahatlığını beraberinde getirmektedir. Tercinize göre bas gitarınız bir adet hipshot bass Xtender ile de donatılabilir.
 
Lakland için Hipshot tarafından üretilmiş köprünün ise tüm parçaları (tel yatakları, vidalar, yaylar) paslanmaz çelikten üretilmiş ve sağlam krom kaplı pirinç tabana oturtulmuştur. Böylelikle basınız ömrü boyunca paslanmanın önüne geçilir. Ayrıca tellerinizin köprüden veya gövdeden (String-thru) geçirilerek takılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
 
Plek'lenmiş Sap
Lakland Luthiyeleri fret ve sap işlerini artık Plek teknolojisi kullanarak yapıyorlar. Temel olarak tarayıcı özellikli bir CAD/CAM makinesi olan PLEK, son derece kesin bir şekilde sapı tarayarak optimum çalım rahatlığına erişebilmesi için en uygun hale getiriyor. Böylece her gitar usta bir luthiyenin ince işçiliği ile işlenmiş bir keyif makinesine dönüşüyor.
Satın Al
Lakland modelleri online satış sitemiz BAS-MARKET 'te 
 44-02-55-02-deluxe
 
 lakland-44-02-deluxelakland-55-02-deluxe