Lakland 44-01 / Lakland 55-01

Lakland Skyline 44-01 (4 telli) ve 55-01 (5 telli) modelleri firmanın en çok satan modellerindendir. Dişbudak (ash) gövde ağacı ve derin kesim (deep cut) gövde şekli ile üst perdelere çok daha rahat ulaşmanıza olanak verecek şekilde tasarlanmıştır. 44-01 modeli standard şekilde 34" ölçek ve 20 mm ( .70")  tel aralığı ile gelirken 55-01 modeli ise 35" ölçek ve 19 mm ( .75") tel aralığı ile slap çalım için ekstra rahatlık sunmaktadır. Bir çift split-coil Bartolini MK-1 manyetik ve MK-1 aktif devre, 3-bant EQ ile dip gürültüsüne meydan okuyor. Lakland'in standard gövdesi ve herkesin kalitesinden söz ettiği Lakland sap keyifle çalmanızı sağlıyor.
 
Donanım
Skyline serisinde Hipshot lisanslı açık tip Ultra Lite burgular kullanılmaktadır. Bu burgular incelen şaft sayesinde telleri aşağıya doğru bastırılarak sap ile kafa arasında daha az baskı oluşmasına olanak sağlar. Ultra lite burgular ayrıca hafiflik, denge ve dolayısıyla çalım rahatlığını beraberinde getirmektedir. Tercinize göre bas gitarınız bir adet hipshot bass Xtender ile de donatılabilir.
 

Lakland için Hipshot tarafından üretilmiş köprünün ise tüm parçaları (tel yatakları, vidalar, yaylar) paslanmaz çelikten üretilmiş ve sağlam krom kaplı pirinç tabana oturtulmuştur. Böylelikle basınız ömrü boyunca paslanmanın önüne geçilir. Ayrıca tellerinizin köprüden veya gövdeden (String-thru) geçirilerek takılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
 
Plek'lenmiş Sap
Lakland Luthiyeleri fret ve sap işlerini artık Plek teknolojisi kullanarak yapıyorlar. Temel olarak tarayıcı özellikli bir CAD/CAM makinesi olan PLEK, son derece kesin bir şekilde sapı tarayarak optimum çalım rahatlığına erişebilmesi için en uygun hale getiriyor. Böylece her gitar usta bir luthiyenin ince işçiliği ile işlenmiş bir keyif makinesine dönüşüyor.
Satın Al
Lakland modelleri online satış sitemiz BAS-MARKET 'te 
 
 lakland-44-01-55-01
 
lakland-44-01
 lakland-55-01